|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Lifetime |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model | T1-6C |
| GSM specifications | |
| GSM chip | MT2503 |
| GSM channel | 850/900/1800/1900MHz |
| GPRS class | Class 12,TCP/IP |
| Communication mode | TCP |
| Body memory | 32Mb |
| Phase error | RMSPE<5,PPE<20 |
| Maximum output | GSM850/GSM900:33±3dBm GSM1800/GSM1900:30±3dBm |
| Maximum frequency error | ±0.1ppm |
| GPS specifications | |
| GPS chipset | AT6558R |
| Positioning mode | GPS |
| frequency | L1,1575.42Mhz C/A code |
| Number of channels | 72 |
| Positioning accuracy | <10 meters |
| Tracking sensitivity | -163dBm |
| Capture sensitivity | -148dBm |
| Positioning time | Avg.hot start <2s Avg.warm Start <28s Avg.cold start <38s |
| Working parameters | |
| Operating voltage range | 9-90V |
| Working current | 22mA(12V)/12mA(24V) |
| Quiescent current | 3mA |
| battery | 80mAh |
| Continuous working time | 2h |
| Continuous stationary battery life | 4h |
| Storage capacity of blind spot track points | 400 |
| Operating temperature | -20ºC~+70ºC |
| Working humidity | -40ºC~+85ºC |
| Dimensions | L64.5mm*W23.0mm*H12.5mm |
| weight | 36g |






